Uszczelki samoprzylepne

Zawsze stawiamy na sprawdzone oraz wytrzymałe rozwiązania, gdyż wierzymy, że tylko takie są w stanie zapewnić naszym Klientom możliwość długotrwałej eksploatacji produktów. Nie inaczej jest również w przypadku znajdujących się w tej kategorii profili w postaci samoprzylepnej. Firma Oskarlocks od wielu lat stara się poszerzać swój asortyment, czego przykładem są artykuły przemysłowe będące częścią naszej kompleksowej oferty. W tym miejscu odnajdą Państwo uszczelki samoprzylepne w wielu wariantach rozmiarowych, dzięki czemu z łatwością dostosują je do własnych,indywidualnych oczekiwań względem tego rodzaju produktów. Prezentowane profile są zróżnicowane pod względem wysokości oraz szerokości, co pozwala na zastosowanie ich w wielu gałęziach przemysłu.

Uszczelka EPDM samoprzylepna, czyli trwałość i wysoka jakość połączona w jedno

Dla wielu osób niezwiązanych z tematem materiał EPDM może być mało znany. Warto więc wspomnieć, że pełna nazwa tego tworzywa to guma etylenowo-propylenowo-dienowa. Charakteryzuje się ona świetnymi parametrami użytkowymi, co przekłada się na wykorzystywanie jej w wielu branżach. Przede wszystkim materiał EPDM samoprzylepny jest niezwykle szczelny, a także odporny na działanie warunków atmosferycznych. Odznacza się również wysoką wytrzymałością mechaniczną oraz wykazuje bardzo dużą odporność na odkształcenia. Tworzywo to jest stworzone do pracy w szerokim zakresie temperatur od – 40 do 100 stopni Celsjusza. Ponadto materiał ten nie ulega pęknięciom oraz przebarwieniom. Dlatego też uszczelki wykonane z tego tworzywa są uznawane za niezwykle trwałe oraz wytrzymałe.

Gdzie stosuje się uszczelki EPDM samoprzylepne?

Tak jak już wspomnieliśmy kilkukrotnie, profile w postaci samoprzylepnej z gumy etylenowo-propylenowo-dienowej mają w zasadzie nieograniczony zakres zastosowania. Spotkać je można praktycznie w każdej gałęzi przemysłu m.in. transporcie, budownictwie, produkcji maszyn, rozdzielni czy też szaf energetycznych. To oczywiście przykładowe wykorzystanie uszczelek EPDM, gdyż sprawdzą się one wszędzie tam, gdzie jest potrzebne zabezpieczenie przed wszelkimi rodzajami ostrych kantów i krawędzi. Ich ogromną zaletą jest prosty montaż oraz wysoka elastyczność.

404-427 Polietylen Uszczelki samoprzylepne
431-446 EPDM Uszczelki samoprzylepne
451-453 Polietylen Dwustronna taśma
460-486 Poliuretan Uszczelki samoprzylepne